Breussova masáž

– jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která pomáhá uvolnit tělesné, psychické i duševní blokády a problémy

– významně přispívá k regeneraci meziobratlových plotének a tím pomáhá řešit mnoho zdravotních potíží

Regenerace plotének

Autorem této metody je Rudolf Breuss (1899-1990), rakouský léčitel a odborník na přírodní medicínu, známý v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině, autor světového bestselleru „Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky“. Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli a následně vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na meziobratlovou ploténku. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svoji funkci – odpružení, rotace páteře, ale také ochrana nervů před stlačením, které se mimo jiné projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění.

Meziobratlová ploténka

Je to pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku.

S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu – prolapsu.

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí.

Masáž plotének doporučujeme

Tato masáž je vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky, vyrovnává záda a uvolňuje napjaté zádové svalstvo, dbá na správné postavení páteře, uvolňuje meziobratlové ploténky a je vhodná i u seniorů, dokonce i při prokázané osteoporóze.

Jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známy kontraindikace.

K masáži se používá kvalitní třezalkový olej

Upozornění: U citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (t.j. látka, kterou třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.

Délka masáže: Na tuto speciální masáž si udělejte čas minimálně 40 minut