Orientální depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou pastou
Metoda odstranění chloupků pomocí cukrové pasty, je i u nás stále oblíbenější. Podle rychlosti růstu nových chloupků vydrží pokožka hladká obvykle 3 – 5 týdnů. Tak tedy pryč s žiletkami!

Cukrová pasta Epill Body
Cukrová pasta Epill Body

Body sugaring, tj. depilace cukrovou pastou, je proces běžně používaný pro depilace obličeje, podpaží, slabin i všech ostatních částí našeho těla.
Hlavní výhodou této metody je to, že je téměř bezbolestná a to i ve srovnání s depilací voskem.

Rozdíl mezi použitím vosku a cukrové pasty je ve směru nanášení a strhávání:

Vosk se nanáší po směru růstu chloupků a po ztuhnutí se vosk strhne proti směru růstu chloupků. Tím je aplikace bolestivější a může dojít k zarůstání.

Naproti tomu cukrová pasta se nanáší proti směru růstu chloupků a strhává se po směru, což je šetrnější způsob, při kterém nedochází k poranění kůže a případné následné zarůstání nových chloupků je opravdu minimální.

Pravidelným používáním se růst chloupků zmírní, chloupky zeslabují.

Pasta je vyrobena z cukru, citronové šťávy a vody, neobsahuje žádné přidané chemikálie.

Před a po
2 dny před aplikací doporučuji vyhnout se použití jakéhokoli kosmetického přípravku na bázi oleje, tím bychom mohly negativně ovlivnit depilaci. Doporučená délka chloupků je 2 – 5 mm. V případě, že přeci jen některý chloupek zarůstá, je vhodné masírovat místo přírodní houbou LUFA, kterou je možné zakoupit v našem studiu.
Po proceduře se pokožka ošetří lehkým pudrem nebo olejem, podle citlivosti pokožky v místě aplikace.